Seria Sonar
Modern sound art

ZNAKOMITA JAKOŚĆ DŹWIĘKU I WYGODNA OBSŁUGA

SONAR to niezwykle kompaktowy, najnowocześniejszy głośnik, który zapewnia najwyższą jakość dźwięku, czy to jako głośnik szerokopasmowy, jako monitor sceniczny, czy jako satelita w połączeniu z subwooferem. Potężne komponenty i skrupulatna inżynieria akustyczna HK Audio gwarantują imponujące wrażenia dźwiękowe z mocnym basem.

NOWA SERIA GŁOŚNIKÓW HK AUDIO SONAR

INTUICYJNE STEROWANIE ZA POMOCĄ KOLOROWEGO WYŚWIETLACZA

jest na pokładzie, aby połączyć dwa jednocześnie sterowane modele Xi do strumieniowego przesyłania dźwięku w bliźniaczej konfiguracji, która zapewnia prawdziwy dźwięk stereo. W połączonej konfiguracji za pomocą zdalnej aplikacji można sterować jednocześnie dwoma głośnikami SONAR Xi.

BLUETOOTH TWS (TRUE WIRELESS STEREO)

aby połączyć dwa jednocześnie sterowane modele Xi do strumieniowego przesyłania dźwięku w bliźniaczej konfiguracji, która zapewnia prawdziwy dźwięk stereo. Bluetooth 5.0 do strumieniowego przesyłania dźwięku o wyższym zasięgu i zdalnego sterowania. Bluetooth 5.0 do strumieniowego przesyłania i zdalnego sterowania

APLIKACJA SONAR REMOTE

Aplikacja SONAR REMOTE na tablety i smartfony z systemem operacyjnym iOS i Android oferuje znacznie więcej niż tylko opcję zdalnego sterowania wbudowaną cyfrową konsolą mikserską. Pozwala także kontrolować wszystkie ustawienia i funkcje modeli Xi, w tym parametry 3-pasmowego korektora dla każdego kanału.

HK Audio SONAR 110 Xi

Niezwykle kompaktowy głośnik wielofunkcyjny z doskonałymi cechami

SONAR 110 Xi to niezwykle kompaktowy, najnowocześniejszy głośnik, który zapewnia najwyższą jakość dźwięku, czy to jako głośnik szerokopasmowy, jako monitor sceniczny, czy jako satelita w połączeniu z subwooferem. Potężne komponenty i skrupulatna inżynieria akustyczna HK Audio gwarantują imponujące wrażenia dźwiękowe z mocnym basem.SONAR 110 Xi oferuje trzy kanały wejściowe: dwa dla sygnałów mikrofonowych lub liniowych oraz jeden kanał AUX, który odbiera sygnały analogowe, a także przez Bluetooth 5.0. Muzyka może być przesyłana strumieniowo w stereo do dwóch głośników SONAR Xi przez Bluetooth TWS (True Wireless Stereo). Głośność i 3-pasmowy korektor dla każdego kanału można regulować intuicyjnie za pomocą pokrętła i kolorowego wyświetlacza. Dzięki bezpłatnej aplikacji SONAR REMOTE (dla systemów iOS i Android) wszystkimi funkcjami można również sterować zdalnie dla dodatkowej wygody.

HK Audio SONAR 112 Xi

Potężny głośnik wielofunkcyjny z doskonałymi funkcjami

SONAR 112 Xi to aktywny, najnowocześniejszy głośnik, który zapewnia najwyższą jakość dźwięku, czy to jako głośnik szerokopasmowy, jako monitor sceniczny, czy w połączeniu z subwooferem. Potężne komponenty i skrupulatna inżynieria akustyczna HK Audio gwarantują imponujące wrażenia dźwiękowe.SONAR 112 Xi oferuje trzy kanały wejściowe: dwa dla sygnałów mikrofonowych lub liniowych oraz jeden kanał AUX, który odbiera sygnały analogowe, a także przez Bluetooth 5.0. Muzyka może być przesyłana strumieniowo w stereo do dwóch głośników SONAR Xi przez Bluetooth TWS (True Wireless Stereo). Głośność i 3-pasmowy korektor dla każdego kanału można regulować intuicyjnie za pomocą pokrętła i kolorowego wyświetlacza. Dzięki bezpłatnej aplikacji SONAR REMOTE (dla systemów iOS i Android) wszystkimi funkcjami można również sterować zdalnie dla dodatkowej wygody. 

HK Audio SONAR 115 Xi

Wielofunkcyjny głośnik o doskonałych funkcjach i wyjątkowej wydajności basów

SONAR 115 Xi to aktywny, najnowocześniejszy głośnik, który zapewnia najwyższej jakości dźwięk, czy to jako głośnik szerokopasmowy, jako monitor sceniczny, czy w połączeniu z subwooferem. Potężne komponenty i skrupulatna inżynieria akustyczna HK Audio gwarantują imponujące wrażenia dźwiękowe z mocnym basem.SONAR 115 Xi oferuje trzy kanały wejściowe: dwa dla sygnałów mikrofonowych lub liniowych plus jeden kanał AUX, który odbiera sygnały analogowe, a także przez Bluetooth 5.0. Muzyka może być przesyłana strumieniowo w stereo do dwóch głośników SONAR Xi przez Bluetooth TWS (True Wireless Stereo). Głośność i 3-pasmowy korektor dla każdego kanału można regulować intuicyjnie za pomocą pokrętła i kolorowego wyświetlacza. Dzięki bezpłatnej aplikacji SONAR REMOTE (dla systemów iOS i Android) wszystkimi funkcjami można również sterować zdalnie dla dodatkowej wygody.

HK Audio SONAR 115 Sub D

Doskonałe rozwiązanie subwoofera, nie tylko dla serii SONAR

SONAR 115 Sub D to potężny, najnowocześniejszy subwoofer aktywny, który rozszerza charakterystykę basów modeli pełnozakresowych SONAR, ale także wielu innych typów głośników. 15-calowy wysokowydajny głośnik niskotonowy, 1500-watowy wzmacniacz mocy i skrupulatna inżynieria akustyczna HK Audio gwarantują imponująco mocne basy.SONAR 115 Sub D jest sterowany przez 24-bitowy procesor DSP z podświetlanym ekranem LCD, za pomocą którego można wygodnie regulować częstotliwość zwrotnicy, polaryzację i dowolne opóźnienie. Szczególnie godną uwagi cechą jest łatwa w użyciu, bardzo wydajna funkcja kardioidalna, która do tej pory była dostępna tylko w znacznie droższych subwooferach. Dzięki dwóm wstępnie skonfigurowanym ustawieniom CARDIOID FRONT i CARDIOID REAR, aby skutecznie zminimalizować niechcianą emisję niskich częstotliwości do tyłu.

Aplikacja SONAR REMOTE

Aplikacja SONAR REMOTE na tablety i smartfony z systemem operacyjnym iOS i Android oferuje znacznie więcej niż tylko opcję zdalnego sterowania wbudowaną cyfrową konsolą mikserską. Pozwala także kontrolować wszystkie ustawienia i funkcje modeli Xi, w tym parametry 3-pasmowego korektora dla każdego kanału. Możesz zapisać sceny, aby mieć pod ręką często używane ustawienia wstępne, kiedy tylko ich potrzebujesz. Mogą to być ustawienia Twoich ulubionych mikrofonów, różne ustawienia SONAR Xi i podstawowe konfiguracje dla różnych miejsc. Wersja na iOS będzie dostępna w App Store pod koniec listopada 2020. Wersja na Androida będzie dostępna w sklepie Google Play w styczniu 2021 roku.

Główne cechy pełnozakresowych modeli SONAR

 • Główne cechy pełnozakresowych modeli SONAR
 • Wysokowydajny głośnik niskotonowy 10 “, 12” i 15 “
 • 1 “i 1,35” wysokowydajne przetworniki HF
 • 24-bitowy procesor DSP z kolorowym wyświetlaczem do wygodnego sterowania menu
 • 3 tryby dźwięku (na żywo, DJ, Monitor)
 • Zaprogramowany do pracy z subwooferem SONAR
 • 2 wejścia mikrofonowe / liniowe z 3-pasmowym korektorem i regulowanym HPF
 • Aux In + kanał Bluetooth z 3-pasmowym korektorem
 • Bluetooth 5.0 do strumieniowego przesyłania dźwięku o wyższym zasięgu i zdalnego sterowania
 • Bluetooth TWS (True Wireless Stereo) do strumieniowego przesyłania dźwięku stereo z 2 modelami SONAR Xi
 • Aplikacja do zdalnego sterowania dla systemów iOS i Android dla modeli SONAR Xi
 • 3 zintegrowane punkty podwieszania M10
 • Adapter do montażu na maszcie 35 mm z regulowanym kątem nachylenia (0 ° / 7,5 °)
 • Solidna, nisko-rezonansowa i lekka wielofunkcyjna obudowa z tworzywa sztucznego
 • Solidna metalowa kratka przednia z czarnym podkładem z pianki akustycznej
 • 5 lat gwarancji producenta po rejestracji

JAKOŚĆ DŹWIĘKU FIRMY HK AUDIO

Seria składa się z trzech pełnozakresowych modeli SONAR 110 Xi, SONAR 112 Xi i SONAR 115 Xi oraz subwoofera SONAR 115 Sub D.

Pełnozakresowe modele SONAR są wyposażone w 24-bitowy kontroler DSP z kolorowym wyświetlaczem, który można wykorzystać do wygodnej obsługi wszechstronnych opcji połączeń i ustawień. Obejmują one dwa kanały dla sygnałów mikrofonowych lub liniowych oraz kanał AUX dla sygnałów muzycznych. Luksusowy 3-pasmowy korektor w każdym kanale nie tylko przewyższa zwykłe standardy w tej klasie produktów – wszystkimi ustawieniami modeli SONAR Xi można nawet wygodnie sterować zdalnie za pomocą bezpłatnej aplikacji SONAR REMOTE (na iOS i Androida). Za pośrednictwem kanału AUX sygnały mogą być również przesyłane bezprzewodowo przez Bluetooth 5.0. Bluetooth TWS (True Wireless Stereo) jest również możliwy przy użyciu dwóch głośników SONAR Subwoofer SONAR 115 Sub D posiada również 24-bitowy kontroler DSP z wyświetlaczem, który umożliwia ustawienie parametrów, takich jak częstotliwość zwrotnicy, polaryzacja i opóźnienie. Unikalną cechą w tej klasie cenowej są dwa ustawienia wstępne dla pracy kardioidalnej podczas korzystania z dwóch subwooferów. Oznacza to, że kiedy bas jest skierowany w stronę publiczności, niepożądana emisja niskich częstotliwości do tyłu jest zauważalnie zmniejszona.

„W przypadku SONAR naszym celem było opracowanie najlepiej wyposażonej, najlepiej brzmiącej i najłatwiejszej w konfiguracji rodziny głośników w tym segmencie cenowym” – mówi Rüdiger Forse, starszy menedżer produktu w HK Audio. „Moimi ulubionymi cechami modeli SONAR Xi są strumieniowe przesyłanie muzyki i zdalne sterowanie przez Bluetooth 5.0. Ten nowy standard zapewnia większe zasięgi i znacznie bardziej stabilne połączenia. A aplikacja pozwala nie tylko regulować głośność kanałów, ale mogę również kontrolować na przykład korektory kanału z poziomu widowni. W ten sposób każdy sygnał mikrofonowy jest elegancko kontrolowany. Subwoofer SONAR wyróżnia się imponującą charakterystyką basów i efektywnymi opcjami kardioidalnymi. Nawet nieprofesjonaliści mogą teraz tworzyć doskonale działające konfiguracje kardioidalne z redukcją niskich częstotliwości do tyłu o ponad 30 dB za naciśnięciem jednego przycisku bez wcześniejszej wiedzy. Zespoły lub DJ-e, którzy często muszą godzinami występować bezpośrednio za nagłośnieniem, naprawdę docenią tę funkcję ”.

Specyfikacja

 

ModelSONAR 110 Xi
Max. SPL Peak @ 10 % THD123 dB half space
Max SPL kalkulowany126 dB half space
Pasmo przenoszenia -10 dB59 Hz – 20 kHz
Wyjście wzmacniacza (moc szczytowa)800 W
Aktywne obwody ochronneRMS and peak limiter
Głośnik nisko / średniotonowy1 x 10″, 2″ cewka
Wysokotonowy driver1″, 1″ cewka
Charakterystyka kierunkowości drivera90° x 60° CD horn
Active x-over frequency1.9 kHz
WyświetlaczKolorowy wyświetlacz
Wejścia Audio2x XLR/jack combo zbalansowane, 1 x Aux In mini jack
Wyjścia Audio1x XLR mix out zbalansowane
Przełącznik czułościMic/Line
Tryby pracyLive/DJ/Monitor
KonfiguracjaDodatkowy sub
Bluetooth5.0
Opóźnienie0-10 metrów
Kąt ustawienia35°
Montaż na statywieTiltUnit 0°/7.5°
Punkty do powdwieszenia3x M10
Uchwyty do przenoszenia1, SingleGrip
ObudowaFormowany plastik
Frontowy grimetalowa kratka wzmocniona czarną pianką akustyczną
Wymiary (Dł.xWys.xGłeb.)31 x 53.5 x 30 cm
Waga11.5 kg / 25,4 lbs

 

ModelSONAR 112 Xi
Max. SPL Peak @ 10 % THD127 dB half space
Max SPL kalkulowany130 dB half space
Pasmo przenoszenia -10 dB54 Hz – 20 kHz
Wyjście wzmacniacza (moc szczytowa)1200 W
nisko/średniotonowy głosnik1 x 12″, 2.5″ cewka
Wysokotonowy driver1″, 1.35″ cewka
Charakterystyka kierunkowości90° x 60° CD horn
WyświetlaczKolorowy wyświetlacz
Wejścia Audio2x XLR/jack combo zbalansowane, 1 x Aux In 3.5 mm mini jack
Wyjścia Audio1x XLR Mix Out zbalansowane
Tryby pracyLive/DJ/Monitor
KonfiguracjaDodatkowy sub
Bluetooth5.0 TWS (audio streaming + remote control)
Opóźnienie0-10 meter
Montaż na statywieTiltUnit 0°/7.5°
Punkty podwieszenia3x M10
Uchwyty do przenoszenia2x SingleGrip
ObudowaFormowany plastik
Frontowy grilmetalowa kratka wzmocniona czarną pianką akustyczną
Wymiary (Dł.xWys.xGłęb.)36.5 x 62.9 x 35.5 cm
Waga15.9 kg / 35,1 lbs
 
ModelSONAR 115 Xi
Max. SPL Peak @ 10 % THD130 dB half space
Max SPL kalkulowany133 dB half space
Pasmo przenoszenia -10 dB50 Hz – 20 kHz
Wyjście wzmacniacza (moc szczytowa)1200 W
Nisko/średniotonowy głosnik1 x 15″, 2.5″ cewka
Wysokotonowy driver1″, 1.35″ cewka
Charakterystyka drivera90° x 60° CD horn
WyświetlaczKolorowy wyświetlacz
Wejścia Audio2x XLR/jack combo balanced, 1 x Aux In 3.5mm mini jack
Wyjścia Audio1x XLR Mix Out balanced
Tryby pracyLive/DJ/Monitor
KonfiguracjaZ dodatkowym subem
Bluetooth5.0 TWS (audio streaming + remote control)
Opóźnienie0-10 meter
Montaż na ststywieTiltUnit 0°/7.5°
Punkty podwieszenia3x M10
Uchwyty do przenoszenia2x SingleGrip
ObudowaFormowany plastik
Frontowy grilmetalowa kratka wzmocniona czarną pianką akustyczną
Wymiary (WxHxD)42.5 x 72.9 x 41.5 cm
Waga19.5 kg / 43,0 lbs
 
ModelSONAR 115 SUB
Max. SPL Peak @ 10 % THD125 dB half space
Max SPL kalkulowany128 dB half space
Pasmo przenoszenia -10 dB36 Hz – X-over
Wyjście wzmacniacza (moc szczytowa)1500 W
Woofer1 x 15″, 3″ cewka
WyświetlaczLCD
Wejścia Audio2x XLR/jack combo zbalansowane
Wyjścia Audio2x XLR thru out zbalansowane
Tryby pracy Normal/Bass Boost
KonfiguracjaSONAR, Cardioid Front, Cardioid Rear
Opóźnienie0-10 meters
Montaż na statywie1x M20
Uchwyty do przenoszenia2x MultiGrip
Kółkaopcjonalnie
ObudowaDrewno
WykończenieCzarna emalia akrylowa
Frontowy grilmetalowa kratka wzmocniona czarną pianką akustyczną
Wymiary (Dł.xWys.xGłęb.)43 x 61.2 x 61.6 cm
Waga28.4 kg / 62,6 lbs